• چگونه از هایپرتره بار خرید کنم؟
  خرید از هایپر تره بار بصورت غیر حضوری و از طریق تلفن و یا اپلیکیشن های موبایلی بصورت آنلاین امکان پذیر است. کارشناسان زبده هایپرتره بار ضمن ارائه مشاوره به شما عزیزان محصولات مورد نظر شما را امکان سنجی نموده و از سفارش تا تحویل کالا به شما با شما همراه خواهند بود. همچنین هایپرتره بار پس از اتمام پروسه خرید نیز با مشاوره های فصلی شما را راهنمایی خواهد نمود. برای اطلاع از روند خرید اینجـــــــا کلیک کنید.
 • آیا نهال های خریداری شده از هایپرتره بار مطمئن و تضمینی است؟
  بله، نهال های ارائه شده توسط این مجموعه دارای لیبل (شناسنامه) معتبر و گواهی سلامت نهال هستند.
 • چگونه نهال را بکاریم ؟
  – بطور کلی مرحله کاشت نهال به اندازه مرحله خرید نهال سالم و با کیفیت در بهره برداری از آن مهم بوده و باید درست و اصولی انجام گیرد. توجه داشته باشید که اگر پروسه کاشت نهال بصورت غیر حرفه ای انجام گیرد نهال رشد نکرده و حتی منجر به خشک شدن آن خواهد شد. برای اطلاع از نحوه کاشت نهال به دستورالعمل کاشت نهال هایپرتره بار مراجعه کنید.
 • آیا بهترین زمان کاشت درخت اسفندماه است ؟
  زمان کاشت درختان به فاکتور های متعددی اعم از شرایط اقلیمی ، نوع نهال ، خزاندار بودن، تعداد و میزان گستردگی احداث باغات بستگی دارد. در این زمینه کارشناسان هایپرتره بار با بررسی شرایط موجود بهترین زمان کاشت را به شما پیشنهاد خواهند داد.
 • آیا در میان درختان گردو می‌توان درختان دیگری اعم از درخت بادام کاشت ؟
  در احداث باغات گردو به دلیل فاصله کاشت زیاد درختان گردو از یکدیگر می‌توان درختان دیگری را برای بهره برداری بیشتر از زمین تا زمانی که گردو به باردهی اقتصادی برسد، کاشت. به این درختان اصطلاحا فیلر میگویند. بهترین فیلر ها درختان شلیل و هلو هستند که هم زود بازده بوده و هم عمر اقتصادی کوتاهی دارند و تا درختان گردو به بازدهی اقتصادی برسند و سایه بر روی آنها بیاندازند عمر مفیدشان به اتمام می‌رسد. بادام به دلیل داشتن رشد بیشتر و عمر بیشتر توصیه نمی شود. برای مشاوره در مورد فیلرها و بهره برداری سودآور هر چه بیشتر از سطح زیر کشت با کارشناسان ما تماس بگیرید.
 • آیا جابجایی درختی که چند سال قبل کاشته شده ممکن است ؟
  جابجایی درختان به سن درخت و نوع درخت بستگی دارد. بطور کلی اگر سن درخت از ۵ سال تجاوز نکند و خزاندار باشد می‌توان آن را پس از خزان کردن و با شروع خواب زمستانی جابجا کرد. برای جابجایی درختان بزرگتر نیاز به ابزار آلات و تجهیزات مناسب و نیروهای زبده هست. درخت بسیار با ارزش است و جابجایی درختان نیاز به مهارت و دقت دارد و در این زمینه باید از متخصصان این امر کمک گرفت.
 • خاک منطقه شور است چه درختانی می توانم بکارم ؟
  برای اطلاع از اینکه خاک زمین چه شرایطی داشته و میزان شوری چقدر است بهتر است حتما آزمایش خاک انجام شود تا هم خصوصیات خاک و هم نوع درختانی که در آن قابلیت رشد و نمو دارند مشخص شود.
 • برای گرده افشانی چه درختانی بکارم؟
  ارقام گرده افشان برای درختان مختلف متفاوت بوده و تاریخ گلدهی درختان و پیش رس و دیر رس بودن آنها در انتخاب ارقام گرده افشان نقش بسیار تعیین کننده ای دارند. در صورتی که نهال های مورد نظر شما از دسته ارقامی باشند که نیاز به گرده افشانی دارند، کارشناسان هایپرتره بار ارقام گرده افشان مناسب را به شما معرفی نموده و در مورد تعداد و نحوه کاشت آنها مشاوره لازم را به شما خواهند داد.
 • لیست ارقام تولیدی و لیست قیمت نهال های مختلف هایپرتره بار کجاست؟
  در نهالستان های بزرگ تعداد ارقام تولیدی در خزانه و گلخانه ها بسیار بالاست و هر محصول از نظر اندازه، سن، نوع ارائه (گلدانی،ریشه لخت و یا کیسه ای)، گرمسیری و یا سردسیری بودن دارای تنوع زیادی است. بدیهی است که لیست کردن این تنوع از حوصله مشتریان خارج است و همچنین امکان بروز رسانی چنین لیستی بصورت روزانه وجود ندارد. لازم به ذکر است بیشتر ارقام تولیدی این مجموعه در وبسایت هایپرتره بار معرفی شده است. لذا برای اطلاع از شرایط، موجودی و قیمت محصولات مورد نظرتان حتما لیست تهیه کرده و برای کارشناسان فروش هایپرتره بار ارسال نمایید تا در اسرع وقت و پس از استعلامات امکان سنجی شما را از قیمت و مشخصات ارقام مورد درخواستتان مطلع سازند.
 • نهال کشتبافتی چیست؟
  کشتبافت در واقع استفاده از سلول های تغییر نیافته گیاه مادر و تکثیر و تولید گیاه با همان خصوصیات در محیط آزمایشگاه با استفاده از مهندسی ژنتیک است. در این روش تولید، تمام خصوصیات گیاه والد حفظ شده و درمقایسه با روش های سنتی تکثیر، میزان بهروری گیاهان را افزایش می دهد. تولید نهال کشتبافتی نیاز به محیط آزمایشگاهی عاری از هر گونه آلودگی دارد. هایپرتره بار مفتخر است که برخی از ارقام خاص و جدید بازارپسند را بصورت تولید کشتبافتی به مشتریان عزیز ارائه دهد.
 • چه نهالی بکارم که صرفه اقتصادی داشته باشد و سرمایه گذاری زودبازده باشد؟
  امروزه با رشد علم و تکنولوژی کشاورزی و تولید نهال ارقام بسیاری هستند که زودبازده و پرسود هستند. اما همچون بسیاری از تولیدات دیگر شرایط بازار و نرخ روز محصولات در این مهم دخیل هستند. کارشناسان ما با بررسی همه عوامل موثره اعم از محل کشت، نوع خاک و آبیاری مناسب ترین ارقام را به شما پیشنهاد داده و به شما در تصمیم گیری نهایی کمک می نمایند.