هایپر تره بار | پشن فروت

برای اطلاع از قیمت و سفارش محصول لطفا تماس بگیرید

نام:پشن فروت
نام انگلیسی: Passion Fruit
نام علمی: Passiflora edulis
خانواده:Passiflora

پشن فروت در واقع میوه گیاه گل ساعتی است که پیچکی است بسیار پر رشد بومی جنوب برزیل از سوی پاراگوئه و شمال آرژانتین است. این محصول به صورت تجاری در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری بعنوان میوه های شیرین و نشاط آور، معمولا به نام پشن فروت ( میوه اشتیاق) شناخته می شود. این میوه فرم بیضی دارد، و در دو رنگ زرد یا بنفش تیره در بلوغ کامل مشاهده می شود. بافت داخلی نرم و آبدار است و طعمی ملایم دارد. داخل این میوه پر از دانه های متعدد است. میوه پشن فروت هم بصورت تازه خوری و هم آبگیری مصرف می شود، آبمیوه آن اغلب به دیگر آبمیوه ها اضافه می شود تا عطر آنها را افزایش دهد.
ارقام میوه پشن فروت به طور کامل گوشتی و کروی به تخم مرغی شکل هستند. رنگ بیرونی میوه ها از بنفش تیره تا زرد کمرنگ به چشم میخورد. قطر پشن فروت از ۴ تا ۷٫۵ سانتیمتر است. میوه های بنفش کوچکتر است، حدود ۳۵ گرم وزن دارند، در حالی که میوه های زرد نزدیک به ۸۰ گرم وزن دارند.پوسته پشن فروت صاف و چرمی است که بین ۹ تا ۱۳ میلی متر ضخامت دارد. در هر میوه به طور معمول ۲۵۰ دانه سیاه و سفید، که هر یک از ۲٫۴ میلی متر طول دارند، وجود دارد. هر دانه توسط یک کیسه غشایی پر از آب خالص احاطه شده است. پشن فروت بسیار معطر است و طعم آب آن کمی اسیدی بوده و خاصیت مسکن دارد. طعم پشن فروت را می توان با میوه گواوا مقایسه کرد.

ارقام

پشن فروت دو رقم اصلی دارد: یک نوع بنفش، P. edulis f. edulis، و نوع P. edulis f به رنگ زرد.

چند گونه مجزا از پشن فروت با ظاهر کاملا متفاوت وجود دارد. گونه زرد رنگ فلاوکرار که رنگ آن زرد روشن است، که به عنوان پشن فروت زرد یا طلایی شناخته می شود که می تواند به اندازه یک گریپ فروت رشد کند، دارای پوست صاف، براق، سبک و شاداب است و به عنوان یک پایه پیوند برای پشن فروت بنفش در استرالیا مورد استفاده قرار می گیرد. گونه Edulis بنفش تیره رنگ است که از لیمو کوچکتر است، هرچند میوه آن کمتر از پشن فروت زرد اسیدی است اما دارای عطر و طعم غنی تر است.