هایپر تره بار | هلباد

برای اطلاع از قیمت و سفارش محصول لطفا تماس بگیرید

دهانشویه و شستشوی دهان

شستشوی دهان باید قبل از مسواک و استفاده از نخ دندان انجام شود. این کار برای پیشگیری از هرگونه تجمع باکتری‌ها و جرم‌ها روی دندان، و کمک به زدنِ مسواک و نخ دندان ضروری است. دهانشویه‌ها به عنوان روشی برای کمک به محافظت از دندان‌ها در برابر مواد شیمیایی مضر احتمالی در خمیر دندان‌ها استفاده می‌شوند و معمولا دندان پزشکان آن‌ها را تجویز می‌کنند. دهانشویه‌ها به حفظ خوشبویی دهان و پیشگیری از تجمع جرم‌ها و پلاک‌ها کمک می‌کنند؛ این نیز یکی دیگر از تاثیرات مثبت دهانشویه بر روند مراقبت از بهداشت دهان و دندان است.

از سویی دیگر، دهانشویه محلول ضد عفونی کننده‌ای است که به پیشگیری از رشد باکتری‌ها بعد از مسواک کمک می‌کند. لزوما مهم نیست که حتما از دهانشویه قبل یا بعد از مسواک یا نخ دندان زدن استفاده کنید. توصیه می‌شود برای رسیدن به بهترین نتایج، دهانشویه را حدود ۳۰ ثانیه الی یک دقیقه در دهان‌تان بچرخانید.

فواید دهانشویه ها

۱. دهانشویه می‌تواند بوی بدن دهان را کاهش دهد

یکی از شناخته شده‌ترین حقایق راجع به دهانشویه، قابلیت آن در کاهش بوی بد دهان است. در اصطلاح پزشکی به بوی بد دهان هالیتوز می‌گویند. با وجود این، امروزه مطالعات بسیاری این ادعا را ثابت کرده‌اند که دهانشویه واقعا می‌تواند بوی بد دهان را کاهش دهد. علت ایجاد بوی بد دهان برخی باکتری‌هایی است که درون دهان زندگی می‌کنند. دهانشویه حاوی ترکیبات فعالی نظیر کلرهگزیدین و ستیل‌پیریدینیوم است که به کاهش میزان باکتری‌های موجود در دهان کمک می‌کنند.دی‌اکسید کلر و روی (زینک) به خنثی کردن بوی بد که عامل بوی بد دهان است، کمک می‌کنند. دهانشویه با ترکیب چنین موادی قادر است بوی بد دهان افراد را کاهش دهد.

۲. دهانشویه‌ فلوراید می‌تواند از پوسیدگی دندان پیشگیری، از مینای دندان محافظت، و با پلاک‌ها مبارزه کند

دهانشویه‌ فلوراید می‌تواند از پوسیدگی دندان پیشگیری و با آن مبارزه کند. نحوه‌ی عملکرد فلوراید در محافظت از مینای دندان به این ترتیب است که این عنصر می‌تواند باعث جذب دوباره‌ی مواد معدنی به دندان‌ها شود. فلوراید هم‌چنین به مقاوم‌سازی دندان‌ها در برابر باکتری‌ها و قند نیز کمک می‌‌کند. این کارکرد فلوراید برای سلامت دندان بسیار مهم است، زیرا هنگام مصرف خوراکی‌های اسیدی، مینای برخی از دندان‌ها در فرایندی ناشی از تاثیر قند و پلاک‌ها به مرور فرسایش می‌یابند. به علاوه، دهانشویه برای آن دسته از افرادی که در معرض خطر پوسیدگی‌های دندان قرار دارند، بسیار مفید است.

نکته‌ی بسیار خوب در رابطه با فلوراید این است که باعث می‌شود دهانشویه‌ی حاوی این عنصر عملکرد چند منظوره داشته باشد؛ بنابراین این دهانشویه‌ها می‌توانند به پیشگیری از بروز بیماری‌های لثه نیز کمک کنند. به علاوه، دهانشویه‌ی حاوی فلوراید برای افرادی که به خشکی دهان مبتلا هستند نیز مناسب است،  زیرا تاثیری بر کاهش تولید بزاق دهان نمی‌گذارد. هم‌چنین دهانشویه‌ی حاوی فلوراید به عنوان عاملی جهت محافظت از دندان‌های بریج یا دندان‌های رکش‌دار شناخته می‌شود.

۳. دهانشویه می‌تواند احتمال بروز التهاب لثه را کاهش دهد

ژنژیویت یا التهاب لثه یکی از بیماری‌های خطرناک لثه است که اگر درمان نشود می‌تواند باعث لق شدن و ریزش دندان‌ها و هم‌چنین ضعیف شدن استخوان‌ها شود. به همین دلیل نیز، نه تنها مسواک و نخ دندان برای سلامت دندان‌ها ضروری است، بلکه استفاده از دهانشویه نیز حائز اهمیت است. استفاده از دهانشویه‌ی ضد باکتری می‌تواند تجمع پلاک‌ها را کاهش دهد، و هم‌چنین باکتری‌های آن ناحیه را از بین ببرد.

استفاده از دهانشویه‌های حاوی ستیل‌پیریدینیوم می‌تواند از طریق خواص ضد باکتری این ماده با بیماری التهاب لثه مبارزه کند. هم‌چنین این دهانشویه‌ها، بسته به شدت التهاب لثه‌ی بیماران، می‌توانند حاوی ترکیبات دیگری نیز باشند. با وجود این، جهت بهره‌مندی از تمام فواید دهانشویه برای سلامت دهان و دندان، لازم است آن را ۳۰ ثانیه الی یک دقیقه (نه کم‌تر) در دهان‌تان نگه دارید.

هر دهانشویه‌ای دارای توانایی به خصوصی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری التهاب لثه است. گاهی اوقات، پزشکان بر اساس شدت بیماری لثه، دهانشویه‌‌های مختلفی را تجویز می‌کنند. زیرا مواد تشکیل‌دهنده‌ی دهانشویه‌های تجویز شده ممکن است دارای غلظت‌های بالاتر یا پایین‌تری باشند. استفاده از انواع خاصی از دهانشویه‌ها (با غلظت‌های مختلف مواد تشکیل‌دهنده‌شان) علاوه بر اثر درمان بر مشکل مورد نظر می‌تواند سایر فواید کلی دهانشویه‌ها از قبیل پیشگیری و درمانبیماری‌های پیرادندانی را نیز به همراه داشته باشد.

۴. دهانشویه بدون الکل می‌تواند از خشکی دهان پیشگیری کند

دهانشویه‌های بدون الکل نه تنها برای افراد مبتلا به سوء مصرف الکل بسیار مفید است، بلکه هم‌چنین استفاده از آن‌ها برای آدم‌هایی که دچار علائم خشکی دهان هستند نیز بسیار کاربردی است؛ زیرا الکل یک عامل خشک کننده به شمار می‌رود و می‌تواند خشکی دهان را بیش‌تر کند. هم‌چنین دهانشویه‌ی بدون الکل بر خلاف دهانشویه‌های حاوی الکل (اتانول)، باعث ایجاد احساس سوزش در دهان نمی‌شود.

به علاوه، دهانشویه‌ی بدون الکل برای افراد دارای لثه‌های حساس نیز مفید است، زیرا بر خلاف دهانشویه‌ی حاوی الکل، باعث سوزش لثه‌ها نمی‌شود. علاوه بر این‌ها، دهانشویه‌های بدون الکل تاثیر بهتری بر حفظ استحکام، رنگ، و براقی طبیعی دندان‌های ترمیم شده با کامپوزیت دارند.

۵. دهانشویه می‌تواند باعث التیام زخم‌های دهانی شود

دهانشویه‌های حاوی آب اکسیژنه (یا پراکسید هیدروژن) می‌توانند به التیام زخم‌ها و آفت‌های دهانی کمک کنند. به علاوه، با استفاده از آب اکسیژنه در حفظ بهداشت مناسب دهان و دندان به راحتی می‌توانید بوی بد دهان‌تان را نیز از بین ببرید؛ زیرا آب اکسیژنه به عنوان یک ماده‌ی ضد عفونی کننده‌ی ملایم شناخته می‌شود. این دهانشویه‌ی ضد عفونی کننده با انتشار اکسیژن باعث از بین رفتن مخاط از داخل دهان و پاکسازی این ناحیه می‌شود. از دیگر فواید استفاده از دهانشویه‌ی حاوی آب اکسیژنه می‌توان به تاثیر آن بر درمان سریع التهاب حاد لثه اشاره کرد.

۶. دهانشویه می‌تواند باعث سفید شدن دندان‌ها شود

به علاوه، دهانشویه‌ی حاوی آب اکسیژنه طی فرایند ضد عفونی کردن دهان باعث سفید شدن دندان‌ها نیز می‌شود. هم‌زمان، ترکیب فعال کلرهگزیدین موجود در این دهانشویه‌ها می‌تواند لکه‌های ناشی از مصرف نوشیدنی‌ها را از روی دندان پاک کند. نوشیدنی‌هایی نظیر قهوه، چای، و نوشابه حاوی تانین هستند. ترکیبات فعال موجود در دهانشویه به تانین می‌چسبند و به پاک شدن لکه‌ها از روی دندان‌ها کمک می‌کنند. فقط کافی است حدود یک دقیقه دهانشویه را داخل دهان‌تان بچرخانید تا از تمام فواید آن به طور کامل بهره‌مند شوید.

۷. دهانشویه جوش شیرین نیز برای سلامت دهان مفید است

دهانشویه‌ی جوش شیرین حاوی ترکیب بی‌کربنات سدیم است. با ترکیب جوش شیرین و نمک می‌توانید یک دهانشویه‌ی خانگی عالی درست کنید. از این محلول جهت پاکسازی بزاقی استفاده می‌شود که ممکن است باعث ایجاد محیطی مخرب در دهان شود. دهانشویه‌ی جوش شیرین می‌تواند بزاق اضافی را از دهان پاک کند و به این ترتیب، باعث راحتی کار دندان پزشک در معاینه‌ی بافت‌های داخل دهان شود. دهانشویه‌ی جوش شیرین هم‌چنین لکه‌های روی دندان‌ را نیز کاهش می‌دهد. استفاده از دهانشویه‌ی جوش شیرین می‌تواند کل فضای دهان‌تان را به طور کامل پاکسازی کند؛ زیرا جوش شیرین با کاهش بزاق اضافه در دهان باعث راحت‌تر شدن عمل مسواک و نخ دندان می‌شود.

هلباد دهانشویه ۱۰۰% گیاهی هاله سبز برای درمان پیوره،خونریزی لثه ، بوی بد دهان، ضدعونی کننده دهان، سفید کننده دندان و جرم گیری دندان است.

قیمت محصول ۱۹۸۰۰ تومان