هایپر تره بار | مارچوبه

برای اطلاع از قیمت و سفارش محصول لطفا تماس بگیرید

مارچوبه Asparagus

نام علمی:Asparagus officinalis

مبداء : نواحی غربی اروپا ( سواحل مدیترانه و جنوب انگلستان، آفریقا، آسیا)

خانواده : سوسنی ها Liliaceae

نوع: از گیاهان دائمی

مشخصات گیاه شناسی : تک لپه، چندساله، دوپایه (گل های نر و ماده آن مجزا و بر روی دو پایه قرار دارند، برگها دارای بریدگی های زیاد، ساقه های هوائی سبز و نازک غیرخوراکی آن که استاک (stock) نامیده می شود و به ارتفاع دو متر یا بیشتر می رسد در زمستان همراه با برگ ها از بین می روند، ساقه های خوراکی به اسپیر (Spear موسوم است، بخش زیرزمینی گیاه یا ریزوم متشکل از ریشه های افشان می باشد، که از روی سطح فوقانی آن ساقه های خوراکی اسپیر ظاهر می گردد.

آب و هوا : مارچوبه را می توان در همه نوع آب و هوا کشت نمود، لیکن مناطق فاقد یخبندان و معتدل با درجات حرارت ۲۴ -۱۶ درجه سانتیگراد جهت تولید ساقه های مأکول مطلوب تر است.

خاک و کود:  مارچوبه تقریبا در هر نوع خاکی به عمل می آید، لیکن اراضی شنی و هوموسی قابل نفوذ را ترجیح می دهد. برای تولید اسپیرهای Spears ضخیم، نیاز به مواد غذائی فراوان دارد، لذا در موقع تهیه زمین بایستی کود پوسیده حیوانی به میزان ۴۰-۳۰  تن در هکتار با خاک مخلوط نمود. علاوه براین لازم است که هر ساله در پائیز مقداری کود پوسیده دامی همراه با کود شیمیائی کامل در ته جوی ریخته و با خاک مخلوط نمود. PH مناسب خاک ۵/۶  می باشد.

مشخصات بذر: بذر مارچوبه به شکل پهن یا کروی و به رنگ سیاه و به ابعاد ۴-۳  میلیمتر عرض و ۳-۲ میلیمتر ضخامت است. وزن یکهزار عدد بذر ۱۸ گرم و وزن یک لیتر آن ۷۹۰-۳۵۰ گرم می باشد. یک کیلوگرم بذر قابل کشت مارچوبه دارای ۳۵ تا ۶۰ هزار دانه بوده و قوه نامیه آن ۷-۳ سال است.

واریته: استفاده از واریته های مقاوم به زنگ از قبیل Mary Washington و Waltham washington م طلوب تر به نظر می رسد.

طرزکاشت:

الف – کاشت بذر در خزانه پس از آماده نمودن و تقویت زمین خزانه، در اوائل فروردین ماه، پس از رفع سرمای بهاره، اقدام به کاشت بذور می گردد. مقدار بذر لازم برای یک هکتار بستر خزانه در حدود ۵/۱-۱ کیلوگرم می باشد. فواصل خطوط ۷۰- ۵۰ سانتیمتر و فاصله بذور ۵-۳ سانتیمتر است. تقریبا یک ماه طول می کشد تا بذور سبز شود، لیکن چنانچه بذور قبلا در پارچه مرطوب پیچیده شده و در جای گرم قرار داده شود، طول مدت جوانه زدن تسریع و محتملا به نصف تقلیل می یابد. پس از سبز شدن بذور اعمال مراقبت های لازم از قبیل آبیاری، سله شکنی، وجین تا زمان انتقال به محل اصلی ضروری می باشد. بهترین زمان انتقال نهال ها به محل اصلی سپری شدن تقریبا یک سال از زمان کاشت بذر یعنی اوائل بهار سال بعد از کاشت بذر می باشد.

ب – کاشت نهال یا طوقه در زمین اصلی با توجه به از بین رفتن استاک (Stock) در فصل زمستان و برجای ماندن بخش زیرزمینی گیاه یعنی طوقه و ریشه، اینک این قسمت از گیاه به زمینی که قبلا از شخم عمیق و ۴۰-۳۰ تن کود حیوانی نیمه پوسیده برخوردار گردیده، و سطح مزرعه تبدیل به جوی و پشته گردیده ( عرض جویها ۴۰ سانتیمتر و عرض پشته ها ۶۰ سانتیمتر و عمق جویها ۲۵ سانتیمتر) انتقال می یابد. طوقه ها در وسط جوی ها به فاصله ۸۰-۵۰ سانتیمتر کاشته شده و روی آنها با ۵ سانتیمتر خاک مستور می گردد. نحوه استقرار طوقه ها در خاک بایستی به صورتی باشد که جوانه ها به سمت بالا قرار گیرند. به تدریج که جوانه های گیاه رشد نموده و از سطح جوی بالا می آیند، اعمال خاک دهی تا پر شدن جوی تداوم می یابد.

مراقبت و نگهداری: چنانچه ذکر شد به تدریج که نهالها رشد می نمایند خاک دهی پای بوته ها ادامه می یابد. در دو سال اول پس از کاشت نباید بیش از ۱۰-۵ سانتیمتر خاک روی ریشه های نهال های جوان ریخته شود و جوی ها بایستی باز و برقرار بماند. در اواخر پائیز شاخ و برگ های خشک شده از ۱۰ سانتیمتری کف جوی قطع گردیده، مقداری کود پوسیده به ضخامت ۲ تا ۳ سانتیمتر در کف جوی ریخته و با خاک مخلوط می گردد.

در سال دوم بایستی علف های هرز داخل جوی را وجین، و خاک را نرم نموده، آبیاری را ادامه داد. در پائیز همین سال مجددا شاخه های خشک شده را قطع نموده، پای بوته ها کوددهی گردیده، جویها پر می شود، و در واقع سطح مزرعه هموار می گردد.

در اوائل بهار سال سوم پای بوته ها خاک دهی می شود و مزرعه به جوی پشته های موازی تقسیم می گردد، و پشته ها در محل سابق جوی ها قرار می گیرند.

برداشت : برداشت اسپیرها معمولا در سال سوم پس از کاشت بذر صورت می گیرد. اسپیرهای قابل برداشت بایستی از رشدی معادل ۲۰-۱۵ سانتیمتر برخوردار باشند. اسپیرها از روی ریزوم یا ساقه زیرزمینی خارج می گردد. محصول ممکن است سبز یا سفیدرنگ باشد. مارچوبه سفید در اثر ممانعت از برخورد نور به اسپیرها حاصل می شود. برای حصول چنین امری خاک پای بوته ها وسیله کاه و کلش افزون می گردد تا چنانچه ذکر گردید از رسیدن نور به اسپیرها جلوگیری گردد. برای به دست آوردن محصول سبز، بایستی اسپیرها از خاک خارج شده و از نور آفتاب برخوردار گردند. محصول مارچوبه را می توان با دو انگشت دست و با چاقو از سطح زمین برداشت نمود. در اوائل فصل ممکن است هر سه روز یکبار نیاز به برداشت محصول باشد، لیکن با گذشت زمان، و به خصوص چنانچه محل کاشت بسیار آفتابی و خاک گرم باشد، نیاز به برداشت روزانه ، آن هم نه یکبار بلکه دوبار در روز خواهد بود.

آفات بیماری ها : مارچوبه در معرض چند بیماری مهم از قبیل زنگ مارچوبه ، لکه ارغوانی ، بادزدگی برگها و پژمردگی فوزاریومی می باشد. آفاتی از قبیل سوسک مارچوبه، سوسک خاندار و شته نیز مارچوبه را مورد حمله قرار می دهند.

ارزش غذائی وداروئی : مارچوبه سرشار از ویتامین های B, A کمپلکس و C است.

دارای مقدار زیادی فسفر می باشد، لذا برای کسانی که فعالیت فکری دارند، یا از بستر بیماری برخاسته و ضعیف هستند توصیه گردیده است. سرشار از آهن، پتاسیم، کلروید نیز می باشد.

خواص درمانی آن: مدر، ضد التهاب عروق، ضد استسقاء، مقوی قوه باه و مسکن. ضد مرض قند، تصفیه خون، حل کریستال های اوره از کلیه ها و عضلات، ضد یبوست، ضد نقرس و رماتیسم، ضد لک پیس، ضد تورم مفاصل.

مقالات مرتبط