هایپر تره بار | اسفرزه

برای اطلاع از قیمت و سفارش محصول لطفا تماس بگیرید

اسفرزه، بارهنگ تخم مرغی

خانواده: بارهنگ، بارهنگیان Plantaginaceae

اسم علمی:  .Plantago ovata Forsk

اسم انگلیسی:  Spogel seeds,Ispaghula

خصوصیات گیاهی و پراکنش: جنس Plantago در ایران ۲۲ گونه گیاه علفی یکساله و چندساله دارد که همگی با نام بارهنگ شناخته می شوند و گونه های: P.evacina،P.boissieri،P.stocksii،P.sharifii  انحصاری ایران میباشد. دیگر گونه های این جنس علاوه بر ایران در افغانستان، پاکستان، آسیای مرکزی، هیمالیا، تبت، الجزایر، تونس، مصر، فلسطین، مناطق مدیترانه ای، شبه جزیره بالکان، جزیره اژه و آناتولی نیز می رویند. اسفرزه به صورت یک گیاه یکساله پرزدار است که شاخه های مشخصی ندارد و بومی مدیترانه و نواحی غربی آسیا می باشد. گل آذین گیاه اسفرزه معمولا سنبله است و دارای تخمدان یک تا چهار خانه ای می باشد. میوه گیاه اسفرزه کپسول است که به وسیله سرپوشی باز می شوند. گیاه اسفرزه به واسطه داشتن خواص دارویی به صورت زراعی نیز کشت می شود. رویشگاه اولیه گیاه اسفرزه در ایران گیلان (رودبار)، اصفهان، کردستان، لرستان، خوزستان، ایلام، کرمان و فارس می باشد.

اندام مورد استفاده: دانه ها

خواص درمانی و مصارف: دانه های گیاه اسفرزه دارای خواص آرامبخش، خنک کننده، مدر و مسهل می باشند و به عنوان محرک برای تسکین التهاب بخشهای مخاطی معده، روده، دستگاه تناسلی، دستگاه ادراری و همچنین معالجه اسهال، اسهال خونی مزمن و یبوست تجویز می شوند. دم کرده یا جوشانده دانه های گیاه اسفرزه برای برطرف کردن یبوست مزمن استفاده می شود. دانه های گیاه اسفرزه در طب گیاهی موارد تجویز متعددی دارند. دانه های گیاه اسفرزه به عنوان تثبیت کننده در تهیه بستنی، شکلات و غذاها کاربرد دارند. دانه های گیاه اسفرزه همچنین برای آهارزنی پارچه و منسوجات و همچنین در تهیه لوازم بهداشتی و آرایشی کاربرد فراوان دارند.

ترکیبات شیمیایی: دانه های گیاه اسفرزه حاوی لعاب (موسیلاژ) می باشند. دانه های گیاه اسفرزه حاوی اسید لینولئیک (۵۰ درصد) میباشند که مانع از تصلب شرایین می شود. پوست دانه های گیاه اسفرزه (سبوس) حاوی العاب کلوئیدی (پلی ساکاریدی) می باشد. لعاب گیاه اسفرزه حاوی زیلوز، آرابینوز، اسید گالاکتورونیک، رامنوز و گالاکتوز می باشد. بررسیهای کلینیکی نشان داده است که روغن استخراج شده از دانه های گیاه اسفرزه از روغن زعفران فعال تر است و باعث کاهش سرم کلسترول در خرگوشهای آزمایشگاهی می شود.

مقالات مرتبط