هایپر تره بار | ناردین

برای اطلاع از قیمت و سفارش محصول لطفا تماس بگیرید

سودا خلطی است، سیاه رنگ که معمولاً از تجمع، تهاجم، تکاثر، رسوب، سوختن یا متابولیسم سایر اخلاط دیگر خصوصاً صفرا در بدن تولید می شود. این خلط همچنین با خوردن غذاهایی که سودا زا است در کبد تولید می شود. امّا رفتار و نحوه زندگی عامل بسیار مهمی در تولید سودا در بدن می باشد. آثار سودا در بدن، باریکی و کشیدگی بدن و انگشتان و درشتی مفاصل و در مغز و روان و شخصیت فرد اثر درون گرایی و ترس وغصه و حرص و ریز بینی و عدم انعطاف و کم خوابی و خیالبافی و منفی نگری و در سیستم های بدن از جمله پوست و چشم و گوش (شنوایی) و بویایی و ریه و حنجره و قلب و عروق و گوارش و … اثرات نامطلوب می گذارد.

از بین چهار خلط بلغم، خون، سودا و صفرا؛ سودا سنگین ترین خلط است و در واقع رسوبات خون است که ته نشین می شود و مرکز نگهداری آن طحال است که در زمان نیاز به دریچه معده ریزش کرده و باعث احساس گرسنگی می شود. ممکن است فردی سودایی نباشد ولی با خوردن غذا و همچنین داروهایی که سودا زا است و یا رفتارهایی که سودا را زیاد می کند باعث سودا در بدن خود شود.سودا، افیون بدن است که باعث غلظت خون، گرفتگی عروق و اسپاسم های عضلانی، دردهای مفصلی، سردی، ضعف و ناتوانی بدن می شود؛ که البته از غلبه سودا این عوارض بوجود می آید و از آن جمله فشارهای عصبی، استرس ، غم و اندوه و مختل شدن رابط شخصی حتی با خود می شود تا چه رسد به اجتماع و اطرافیان خود. نکته ای که حائز اهمیت است اینست که مزاج سودا به خودی خود در حالت متعادل اثرات نا مطلوب ندارد و تنها اندام شخص شکل خاصی دارد و فرد دارای شخصیت خاصّی می باشد که طبق قانون طبیعت بدست خداوند حکیم، خلقت یافته است. از جمله کارهای خلط سودا در بدن: شرکت در ساختمان های اسکلتی و موها و ناخن و شرکت در عملیات انعقادی خون و شرکت فعال در ساختمان فراورده های دفعی بدن می باشد و از جمله علل پیدایش خلط سودا در بدن عبارتند از: غم و علل ارثی و علل شغلی و خواب زیاد و فصل پاییز و نگرانی مداوم و ناتوانی طحال و ورشکستگی مالی و غذا های فریز شده خوردن و کشیدن سیگار و مواد افیونی و عوامل بسیاری دیگر.

این خلط دردی یا رسوب خون است که حاصل متابو لیسم بقیه خون می باشد. سودای طبیعی ته نشین و رسب خون است سودای غیر طبیعی از سوختن هر خلطی حتی سودا حاصل می شود. سودا در طبیعت معادل خاک است، خاک مظهر اثر گذاری منفی و اثر پذیری کم است. خاک ایجاد جنبش نمی کند و حرکت نمی کند بلکه حرکت ها را متوقف می کند. خاک می تواند آتش را خاموش کند. یک سنگ جلوی حرکت یک چرخ را می گیرد. خاک ایجاد اصطکاک می کند و حرکت ها را کند می کند لذا اثر گذاری آن منفی است. از سوی دیگر نمی توان شکل تکه سنگ را به راحتی تغییر داد، لذا آن را سرد و خشک می دانیم. رسوب خون است لذا سنگین تر و غلیظ تر از سایر اخلاط است. رنگ آن سیاه و مزه آن آمیخته از شیرینی و ترشی و گسی است. بخش عمده آن در طحال ذخیره می شود و مقدار کمی از آن همراه خون می گردد تا به اعضایی که برای تغذیه نیاز به سودا دارند. مثل استخوان غذا برساند.

جنس سودا

سودا چهار گونه دارد: ۱) سودا مایل به زردی: سودا ناشی از صفرا است. ۲) سودای مایل به سرخ تیره (اقتم): سودای حاصل از خون. ۳) سودای مایل به سبز: سودای خالص ۴) سودای مایل به سفیدی: سودای ناشی از بلغم است. اگر از دم باشد، فرد می خندد. اگر از سودا باشد، فرد ترسو و خشمناک است. اگر از بلغم باشد، فرد همیشه غمناک است.

علل پیدایش سودا

سودا از گرمی جگر، ناتوانی طحال، سردی انجماد کننده، دوام یافتن احتفان، و بیماری های مداوم که اخلاط را از بین می برد، بوجود می آید*سودا به علت زیادی ترشح غده تروئید می باشد، البته گه گاهی این غده ترشحات آن تعادل خود را از دست داده یک روز زیاد و یک روز کم می شود و البته این را هم می دانید که هم غده زیر نظر و فرمان غده هیپوفیز بوده و اگر در ترشحات آن به غده تیروئید خللی ایجاد شود باز هم نشانه های بالا که مخصوص سودا- بلغمی است بروز می کند و همچنین زمانی که املاح اضافی در بدن انباشته شود سودا افزایش می یابد. سودا خلطی سیاه رنگ که معمولاً از تجمّع و تهاجم و تکاثر و رسوب و سوختن یا متابولیسم سایر اخلاط دیگر خصوصاً صفرا در بدن بوجود آمده گاه نیز با خوردن مستقیم املاح معدنی مثل: کلسیم، فسفر، پتاسیم و سدیم خلط سودا در خون پدیدارمی گردد ( قابل توجه مصرف کنندگان حرفه ای قرص های کلسیم دار و مولتی ویتامین های ملح دار)

۱) غذا های ساده:
الف) غذاهای بسیار گرم (بادمجان، پیاز پخته)، پیاز خام سودا زدا است.
ب) غذاهای سرد وخشک
ج) غذاهای حرام(حتی اگر شربت عسل باشد) که درمانش روزه است.سودا مثل خاک است وتا غذا حلال نباشد عارف قدرت پرواز در ملموت را ندارد. د) غذاهای مانده و غذاهای سریع پخته شده و میوه های نارس و غذاهای فریز شده.
۲) محل زیست (سرد و خشک، گرم و خشک) ۳) غم مستمر ۴) بیماری های مزمن و مستمر ۵) کبد( بیش از اندازه گرم باشدیا بیش از اندازه سرد باشد) ۶) معده (بیش از اندازه گرم یا بیش از اندازه سرد باشد) ۷) آسیب موضعی ( هماتوم)
۸) بی تحرکی جسمی (که درمانش روزه و مطالعه و کم خوری است) ۹) بی تحرکی فکری (که درمانش روزه و مطالعه و کم خوری است) ۱۰) بی تحرکی جنسی؛ امّا درمانش: روزه + کم خوری + مطالعه + نخود آب + روغن زیتون + شیره خرما یا خود خرما + تخم مرغ + آخر نخودآب ۱۱) سوء ظن یودا زا است ۱۲) رنگ سیاه ( در حدیث پوشیدن لباس سیاه کراهت دارد، سودایی زندگی را تاریک می بیند) ۱۳) بوهای بد و بعضی بوهای خیلی گرم ۱۴) نبودن انس(آسمانی یا زمینی) ۱۵) تماس با چیز های سرد (تماس زیاد با آب، وسواسی سودایی پدید می آورد) ۱۶) برخی داروها ۱۷) خرده خوری ۱۸) پرخوری ۱۹) نهار خوردن ۲۰) ایستاده غذا خوردن ۲۱) وسایل الکتریکی والکترونیکی ۲۲) ترافیک۲۳٫) دائم در سفرهای طولانی بودن ۲۴) آپارتمان نشینی (نرفتن داخل منازظر) ۲۵) آلودگی های صوتی و شیمیایی در هوا ۲۶) خواب صبح و غروب ۲۷) خواب زیاد ۲۸) خندیدن زیاد ۲۹) نخندیدن زیاد ۳۰) الکل گرم حاد است در بلند مدت سودا زا است. ۳۱) مصرف نگهدارنده ها ۳۲) تصمیم گیری های سریع همراه با استرس شدید (اسکی بازی، موج سواری، موتور سیکلت، مسابقات ماشین رانی و همچنین بازی رایانه ای اینگونه ورزشها) ۳۳) سوداء موضعی در اندامی که درمعرض گرما یا سرمای مستمر باشد. ۳۴) نشستن مداوم (سودای موضعی در اندام تحتانی).

آثار سودا بر سیستم بدن

شکل بدن: ۱) باریک و کشیده ۲) انگشتان کشیده و خشک و دوکی ۳) مفاصل درشت.
پوست: ابتدای سیاهی عروق ریز در پاها، اگر بیشتر شد سیاهی زیر چشم و بعد حاشیه پیشانی و بعد کتف و در مرحله بعد پوست بی حالت و بی طراوت (اول صورت بعد دست ها و سایر اندام ها)
۱) رنگ تیره ۲) تعریق ندارد و خشک می شود ۳) منفذ پوست درشت می شود ۴) رگ برجسته ولی نازک تیره در لمس سرد و از درون گرم ۶) همچنین اگزمای پوست ۷) موخوره ۸) پوست چروکیده که درمان در زنان (۴۰-۱۲۰ روز رازیانه که فرد را تا پنج سال جوان تر می کند) و درمان در مردان (کاسنی + عسل و نیز زیتون ۷ عدد)
مو: ۱) مو سفید (روشن) و مجعد (با فر ریز) ۲) موی خشن و کلفت (به خصوص در بدن) و اگر در اندام تناسلی مو فردار بود یعنی اندام خشک است)
چشم: ۱) تنگ و ریز ۲) رنگ چشم تیره ۳) کاهش دید(پیر چشمی) چون باعث کاهش عبور خون در چشم می شود. درمان پیر چشمی، حجامت ماستوئید است)
گوش (شنوایی): ۱) خشکی، شنوایی را قوی تر می کند اما کاهش شنوایی ناشی از بلغم است و درمانش، دود اسنفند است و کندتر است (گوش را روی دود بگیرید) ۲) افزایش شنوایی با افزایش سوداء که گاهی صدای سوت در گوش(خشکی گوش) یا در سر

ناردین داروی کاملا گیاهی برای رفع سودای اضافه خون،ضد استرس،رفع سردی بدن محصولی از هاله سبز

قیمت محصول ۲۲۲۰۰ تومان

مقالات مرتبط