هایپر تره بار | نارگیل

برای اطلاع از قیمت و سفارش محصول لطفا تماس بگیرید

نارگیل، درخت نارگیل

خانواده: أرکاسه Arecaceae

اسم علمی:  .Cocos nucifera Linn

اسم انگلیسی: Cocoanut Coco palm

خصوصیات گیاهی و پراکنش: جنس نارگیل Cocos یک گونه بومی نواحی حاره ای دارد که بومی آسیا یا جزایر پلینزی می باشد. درخت نارگیل به صورت یک نخل مرتفع خوش منظر می باشد. نارگیل در نواحی جنوبی ایران (بلوچستان و هرمزگان) کاشته می شود. در باغ تیس در چابهار پایه ای از درخت نارگیل وجود دارد که میوه هم می دهد.

اندام مورد استفاده: ریشه، میوه و گلها

خواص درمانی و مصارف: ریشه درخت نارگیل دارای خواص مدر و قابض است و برای درمان ناراحتی های و رحم، سوزاک و جراحات استفاده می شود. برگ های درخت نارگیل برای معالجه دمل ها کاربرد دارند. شاخه ها و خاکستر گوشت خشک درخت نارگیل برای التیام بریدگی های عمقی، ناتوانی جنسی، ضعف و ناتوانی جسمی و التهاب رحم استفاده می شوند. گل های درخت نارگیل خواص قابض دارند و در ترکیب با روغن برای برطرف کردن التهابات کاربرد دارند. عصاره میوه کال درخت نارگیل دارای خواص خنک کننده است و برای درمان ناراحتی های دستگاه ادراری و فرونشاندن تشنگی و عطش و تیب به کار می رود. عصاره میوه کال درخت نارگیل یک منبع پتاسیم برای بیماران مبتلا به وبا می باشد. . میوه رسیده درخت نارگیل شیرین و دارای خواص تقویت کننده، مدر، مسهل، آرامبخش، اشتها آور، محرک تمایلات جنسی و محرک دفع کرم های روده است و برای درمان سوءهاضمه و احساس سوزش مفید می باشد. گوشت ساییده شده میوه درخت نارگیل برای درمان سوختگی ها، دمل ها و التهابات عفونی استفاده می شود. روغن میوه درخت نارگیل دارای خواص ضد آفتاب است و تاثیر منفی بر پوست نداشته و موجب شادابی و لایه برداری سلول های مرده پوست می شود. روغن نارگیل بهترین ماده طبیعی مرطوب کننده پوست می باشد. بررسی ها نشان داده است که میوه نارگیل تاثیرات فراوانی بر پوست دارد و مصرف آن از طریق خوراکی نیز رطوبت و شادابی پوست را تامین می کند و صرفا نیازی به استعمال روغن آن به صورت پوستی نیست. روغن و میوه درخت نارگیل همچنین به صورت داخلی و موضعی مرطوب کننده پوست می باشد. استفاده از نارگیل و روغن أن هیچگونه تاثیر منفی بر پوست نداشته و برخلاف بسیاری از کرم های موجود در بازار است که با ترکیبات شیمیایی به طور کوتاه مدت و موقتی موجب شادابی پوست می شوند اما در طولانی مدت عوارضی بر جای می گذارند.

ترکیبات شیمیایی: میوه درخت نارگیل حاوی مانان، گالاکتومانان، آنزیم ها، اینورتین، اکسیداز، کاتالاز، ولی هیستیدین، آرژینین، لیزین، تیروزین، تریپتوفان، پرولین، لئوسین، آلانین، آلبومین، گلوبولین و پرولامین می باشد.

 

مقالات مرتبط