هایپر تره بار | شوید

برای اطلاع از قیمت و سفارش محصول لطفا تماس بگیرید

شوید، شبت

خانواده: چتریان Apiaceae

اسم علمی:  .Anethum graveolens Linn

اسم انگلیسی:  Dill,Anet

خصوصیات گیاهی و پراکنش: جنس Anethum در ایران یک گونه گیاه زراعی دارد که در اغلب نواحی دنیا و نیز کشت می شود. شوید به صورت یک گیاه یکساله افراشته است که جهت مصارف خوراکی و دارویی کشت می شود. رویشگاه اولیه شوید در ایران تبریز، خراسان، اترک، بین شیروان و بجنورد و تفرش می باشد.

اندام مورد استفاده: برگ، دانه و روغن استخراج شده از دانه ها

خواص درمانی و مصارف: دانه های خشک و رسیده گیاه شوید تند، تلخ مزه و دارای خواص هضم کننده، ضد نفخ، محرک، اشتها آور، تقویت کننده، مدر، قاعدگی آور، افزایش دهنده شیر در زنان، محرک دفع کرم های روده می باشند و برای درمان اختلالات دستگاه گوارش (سوءهاضمه) در کودکان، نفخ شکم و قولنج تجویز می شوند. دم کرده گیاه شوید به عنوان یک نوشیدنی برای تقویت زنان باردار در طی دوران بارداری تجویز می شود. دانه های گیاه شوید برای درمان ناراحتیهای دستگاه ادراری (ادرار همراه با درد و سوزش مجاری ادراری)، سرفه، آسم (تنگی نفس)، برونشیت، تب، ناراحتی های قلبی، زخمها، سوزش مجاری ادراری و سیفلیس موثر می باشند. تحقیقات پزشکی ثابت کرده است که عصاره دانه های گیاه شوید کاهش دهنده قند و چربی خون و ضد تشنج می باشد. روغن استخراج شده از دانه های گیاه شوید دارای خواص ضد قارچ است و یک داروی محرک رحم است.

ترکیبات شیمیایی: اندامهای هوایی گیاه شوید معطر می باشد ولی عمده روغن های فرار گیاه شوید در دانه ها (که بذر نامیده میشوند) ذخیره شده است. دانه های گیاه شوید حاوی اسانس (۵/۳-۳ درصد)، میریستیسین و آپیول می باشند. روغن استخراج شده از دانه های گیاه شوید حاوی تری پتروسلینین، پتروسلنیک دیولین و دی پتروسلینین می باشند. دانه های گیاه شوید همچنین حاوی واسنین، کاروون، دی هیدرو کاروون، دلیمونن، فلاندرن، دی لا پیول و یک ترکیب جدید به نام زانتون گلیکوزید – دیلانوزید می باشند.

مقالات مرتبط