هایپر تره بار | خشکبار

برای اطلاع از قیمت و سفارش محصول لطفا تماس بگیرید

خشکبار منبع مناسبی برای مواد غذایی از جمله پروتئین، ویتامین و مواد معدنی لازم برای سلامت انسان است. خشکبار منبع چربی های اشباع نشده بوده و برای پایین آوردن کلسترول و کاستن از خطر بیماریهای قلبی مفید است. خشکبار اگر به گونه ای منطقی به عنوان جزیی از برنامه غذایی متعادل گنجانده شود، بیش از هر غذای دیگری مانع افزودن به وزن بدن خواهد شد. این دانه های خوراکی سرشار از فسفر هستند و به علت برخورداری از ویتامین E، اسیدفولیک و سلنیوم، ویژگی آنتی اکسیدانی و ضدسرطان داشته و به عنوان یکی از مهمترین منابع غنی سلنیوم در تأمین سلامت و سیستم ایمنی بدن نقش مهمی را ایفاء می کنند.

از این گذشته انواع آجیل (فندق، گردو، بادام و …) را می توان به جای گوشت به کار برد و با توجه به اینکه پروتئین آجیل از دسته پروتئین های گیاهی است، اگر به همراه نوع دیگری از پروتئین های گیاهی مانند حبوبات یا غلات مصرف شود، تأثیر بهتر و بیشتری در سلامتی بدن خواهد داشت. در ۱۰۰ گرم این گروه مواد غذایی به طور متوسط ۶۰۰ کیلوکالری انرژی وجود دارد؛ یعنی معادل انرژی مورد نیاز بدن برای هر وعده غذایی، مقدار چربی در این گروه مواد غذایی نیز معادل ۸۰ درصد است. اگر می خواهید دست به کار شوید و آجیل مصرف نمایید به نکات ذیل نیز توجه داشته باشید:

یک درصد از کل مردم به آجیل حساسیت دارند اگر شما تصور می کنید که جزیی از آن افراد هستید، پس بهتر است طرف آجیل نروید. برخی افراد به درخت این میوه ها آلرژی دارند و سایرین نیز به خود آجیل. اما عده ای نیز هستند که نسبت به هر دو آلرژی دارند. در هر صورت هر تحریکی ممکن است بیماری را حادتر کند. به طوری که حتی ممکن است بیمار دچار مرگ شود.

با اینکه تمام انواع آجیل ها دارای چربی های اشباع نشده هستند، اما پس از اینکه به کارخانه می روند عملیاتی برای خوش طعم شدن روی آنها انجام می شود که درصد شکر، سدیم و چربی آنها را تا حد زیادی افزایش می دهد.

گاهی نیز از نگهدارنده های شیمیایی برای دوام بیشتر روی آنها استفاده می کنند برای همین توصیه می شود از خوردن آجیل شور و یا عسلی خودداری کنید چرا که دارای مقدار زیادی چربی هستند و می توانند به راحتی فشار خون را افزایش داده و وزن شما را نیز زیاد کنند.

همچنین باید مراقبت باشید که تبلیغات کاکائوها و شکلات های فندقی و گردویی شما را فریب ندهد. چون شکر، چربی و مواد نگهدارنده ای که در شکلات ها وجود دارد، تمام خواص آجیل را از بین می برد.

اما برای خرید آجیل مرغوب و سالم به نکات ذیل باید توجه داشت:

  • هنگام خرید آجیل باید به تازگی آن توجه داشت و تا حد امکان از فروشگاه هایی که معتبر هستند و اجناس با کیفیت، مرغوب و تازه عرضه می کنند، خریداری کنید.
  • در صورت امکان آجیل را با پوست تهیه کنید، چرا که پوست محافظ این میوه ها، از ایجاد قارچ و کپکهای سمی جلوگیری می کنند.
  • از خرید خشکباری که علایم کپک زدگی در آن مشاهده می شود، خودداری کنید.
  • بهتر است انواع کم نمک آجیل را انتخاب کنید.
  • از خرید و مصرف آجیل های رنگ شده خودداری کنید. رنگهایی که برای رنگ کردن با تخمه، بادام، فندق وغیره استفاده میشود، عمدتأ غیرمجاز بوده و گاهی حساسیتهای شدیدی را در مصرف کننده ایجاد می کند.
  • نگهداری طولانی آجیل، تغییرات شیمیایی را در پی داشته و باعث ایجاد بوی کهنگی با با طعم نامطلوب می شود. بنابراین از مصرف آجیل کهنه جدا خودداری کنید.
  • ممکن است در مراکز عرضه آجیل محصولاتی را که کهنه یا آفت زده هستند، مجددا بو داده و یا مخلوط کنند، در هنگام خریداری به این موضوع توجه کنید.
  • توصیه میشود از خریداری و مصرف انواع فندق، پسته، مغز گردو و غیره که توسط دوره گردها عرضه می شوند، به دلیل اینکه عمدتا از محصولات آلوده تهیه یا مخلوط شده اند، خودداری کنید.
  • مصرف محصولات مانند معجون که حاوی مغز پسته، فندق، بادام، گردو و از این قبیل هستند، به لحاظ نامطمئن بودن سلامت این مواد جدا توصیه نمی شود.

 

مقالات مرتبط