هایپر تره بار | ارقام خربزه

برای اطلاع از قیمت و سفارش محصول لطفا تماس بگیرید

ایران منابع خوبی از ارقام و ژنوتیپ های خربزه را دارا می باشد. در استان های خراسان رضوی ،أصفهان سمنان و برخی مناطق کشور منابع خوبی از خربزههای زودرس، متوسط رس و دیررس مانند ایرانی گرگاب، خاتونی، قصری، درگزی، محولاتی و غیره وجود دارند که عملکرد بالا و کیفیت خوبی دارند.

بسیاری از توده های کشور شناخته شده نیستند و تحقیقات اساسی بر روی این توده ها جهت شناسایی خصوصیات کامل آنها و رسیدن به خلوص ژنتیکی و تفکیک واریته ها هنوز به خوبی انجام نشده است.

با توجه به تنوع توده ها و ارقام خربزه در کشور، تشریح خصوصیات آنها مشکل است. اما در اینجا سعی می شود برخی از خصوصیات توده های برتر کشور توضیح داده شوند.

۱- خربزه خاتونی

این توده در استان خراسان رضوی در سطح وسیع به خصوص در تربت جام و تایباد کشت می شود و به خربزه زرد تربت جام یا مشهدی معروف است. این خربزه در بسیاری از مناطق کشور کشت شده و صادر می شود.

خربزه خاتونی متوسط رس بوده و مدت کاشت تا سبز شدن ۱۰-۸ روز و تا گلدهی ۴۷ روز می باشد. طول دوره رشد ۱۲۰ روز و تعداد چین آن به طور متوسط چهار نوبت می باشد. شکل میوه کشیده و پوست آن زرد رنگ، دارای شبکه و رنگ گوشت سفید است. میوه دارای قند متوسط می باشد. متوسط وزن میوه ۵/۳ کیلوگرم و طول میوه ۳۷ سانتی متر و عرض آن ۱۴ سانتی متر می باشد. ضخامت پوست آن کم و قابلیت نگهداری و حمل و نقل آن خوب است.

۲ خربزه شخته خاقانی

کشت این توده در زمان های گذشته در خراسان مرسوم بوده است. هم اکنون در برخی مناطق خراسان و در اطراف مشهد تولید می شود. رقمی متوسط رس میباشد و از کاشت تا سبز شدن ۱۲-۱۰ روز و تا گلدهی حدود ۵۰ روز طول می کشد. شکل میوه استوانه ای کشیده و نامنظم و کمی نوک تیز و لاغر است. پوست آن سبز تیره و کمی مایل به زرد و دارای رگه های طولی عمیق سبز می باشد. طول میوه ۵۰ تا ۶۰ سانتی متر و عرض آن ۱۸ سانتی متر است. متوسط وزن ۵/۳ کیلوگرم و پوست آن نازک می باشد. گوشت میوه ترد بوده و به رنگ سفید است. حفره بذر نسبتا بزرگ بوده و به دلیل تردی گوشت و پوست خاصیت حمل و نقل آن پایین است. میوه آن معطر و درصد قند آن بالا می باشد. بذر آن زرد روشن و نسبتا درشت است.

۳- خربزه قصری

این خربزه بیشتر در قسمت شرقی خراسان در مناطقی مانند اطراف مشهد، تربت جام و فریمان کشت می شود. میوه رسیده آن سبز مایل به زرد و نسبت کشیده و پوست آن دارای چند خط طولی از ابتدا تا انتها می باشد که بین خطوط شبکه های توری مانند وجود دارد. رنگ گوشت سبز روشن و درصد قندان متوسط است. گوشت آن ترد و خوشمزه است. متوسط وزن میوه ۵/۳ کیلوگرم می باشد. این خربزه دارای عملکرد خوب بوده و قابلیت حمل و نقل به بازارهای دور را دارد.

اخیرا در اطراف مشهد و برخی مناطق دیگر مانند سلطان آباد در خراسان رضوی خربزه ای به نام ملیح کشت می شود. این خربزه از توده قصری منشاء گرفته است و دارای میوه های درشت می باشد. خربزه ملیح به دلیل عملکرد بالا رو به گسترش بود، اما چون شیرینی آن کم است کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

۴- خربزه درگزی

این خربزه متوسط رس می باشد. طول دوره رشد آن ۱۱۰ تا ۱۱۵ روز می باشد. از زمان کاشت تا سیز شدن ۹-۷ روز و تا گلدهی حدود ۴۵ روز طول می کشد. میوه آن کشیده و بیضی شکل روشن و دارای لکههای سیاه پراکنده در سطح پوست می باشد. متوسط وزن میوه ۵/۳ کیلوگرم و طول میوه ۴۰ سانتی متر و عرض آن ۲۴ سانتی متر است. رنگ میوه های نارس سفید است که در زمان رسیدگی به سفید مایل به کرم با لکه های تیره رنگ تغییر می یابد. شدت رنگ لکه های روی پوست در شرایط آب و هوایی مختلف متغیر است. درصد قند آن بالا و بسیار خوش طعم می باشد. قابلیت نگهداری و حمل و نقل آن متوسط می باشد. حساسیت آن به بیماری ها بالاست. این خربزه بیشتر در خراسان رضوی و به خصوص درگز کشت می شود.

۵- ایوانکی زرد (جلالی)

میوه درشت بوده و زرد رنگ است. در صورت مدیریت زراعی مناسب و رسیدگی کامل خطوط با شبکه روی پوست به تعداد زیادی تشکیل خواهد شد. در شرایط نامناسب اندازه میوه کوچک و پوست آن با شبکه کوم صابونی خواهد شد. این توده در گرمسار و ایوانکی در سطح زیادی کشت می شود.

۶خربزه جباری

از توده های نسبتا زود رس می باشد. این خربزه حالت بیضی و کشیده دارد و سبز مایل به زرد رنگ است.

از زمان کاشت تا سبز شدن ۱۰-۸ روز و تا گلدهی ۴۷ روز طول می کشد. متوسط وزن میوه ۵/۲ کیلوگرم و طول میوه ۳۶ سانتی متر و عرض آن ۱۳ سانتی متر است. پوست میوه مشبک بوده و روی پوست میوه شیارهای طولی به تعداد ۹-۸ عدد دیده می شود. درصد قند میوه و قابلیت نگهداری آن متوسط می باشد. این توده در سال های گذشته در خراسان رضوی و اطراف مشهد کشت می شد.

۷- خربزه چاه پالیز

از توده های دیر رس می باشد. این خربزه حالت بیضی و زرد رنگ دارد. از زمان کاشت تا سبز شدن ۸-۱۰ روز و تا گلدهی ۵۲ روز طول می کشد. متوسط وزن میوه ۵/۲ کیلوگرم و طول میوه ۲۲ سانتی متر و عرض آن ۱۶ سانتی متر است. درصد قند آن معمولی و قابلیت نگهداری آن بالا می باشد. در جنوب خراسان رضوی و خراسان جنوبی کشت می شود.

۸خربزه جعفر آبادی

این خربزه متوسط رس می باشد. شکل میوه بیضی، کشیده، بزرگ و دارای رنگ زرد تا سفید می باشد. میوه های آن دارای پوست زرد مشبک و گوشت سفید است. از کاشت تا سبز شدن ۱۲-۱۰ روز و تا گلدهی ۴۷ روز طول می کشد. متوسط وزن میوه سه کیلوگرم و طول میوه ۳۵ سانتی متر و عرض آن ۱۵ سانتی متر است. درصد قند و قابلیت نگهداری و حمل و نقل آن متوسط می باشد. بیشتر در منطقه تربت حیدریه در استان خراسان رضوی کشت می شود.

۹خربزه عباس شوری

نسبت به شرایط کویری سازگار می باشد. در نقاطی که آب و هوای نسبتا گرم و خشک دارند به خوبی رشد می کند. رقمی دیر رس است و نسبت به بوته میری حساس می باشد. میوه های آن به شکل بیضی و یا تخم مرغی کشیده و مشبک و به رنگ تیره و سبز خاکستری می باشد. میوه ها نسبتا سفت و پر گوشت و دارای گوشت سفید رنگ می باشند. متوسط وزن میوه ۲/۲ کیلوگرم و طول میوه حدود ۳۰ سانتی متر و عرض آن ۱۹ سانتی متر می باشد. در صد قند آن معمولی و نگهداری و حمل و نقل آن مناسب می باشد. این توده در خراسان رضوی و جنوبی کشت می شود.

۱۰خربزه زمستانی

این خربزه دیررس و به شکل تخم مرغ و یا بیضی مایل به گرد می باشد. پوست آن ضخیم و چروکیده رنگ پوست آن سبز مایل به زرد و و یا زرد می باشد. از زمان کاشت تا جوانه زنی ۱۲-۱۰ روز و از کاشت تا گلدهی ۵۲ روز طول می کشد. طول میوه حدود ۲۷سانتی متر و عرض آن ۲۰ سانتی متر می باشد. درصد قند آن کم و قابلیت نگهداری و حمل و نقل آن بسیار خوب می باشد.

۱۱خربزه سوسکی

رقمی زودرس می باشد. رنگ پوست میوه آن سبز تیره با خطوط مشبک و رنگ گوشت میوه سفید مایل به سبز می باشد. از ویژگی های شاخص این رقم کیفیت گوشت مطلوب، قطر گوشت میوه و قند بالای آن است. کشت این توده بیشتر در مناطق سمنان و گرمسار رواج دارد.

۱۲جارجو

این میوه دارای رنگ پوست و گوشت سبز کم رنگ است. بر روی پوست خطوط تیره وجود دارد که به هنگام رسیدگی رنگ آن به زرد قهوه ای تبدیل می شود و روی آن شبکه توری تشکیل می شود. عملکرد میوه خربزه چارجو حدود ۱۶ تن است. طول و عرض میوه به ترتیب ۲۲ و ۵/۱۴ سانتی متر، طول به عرض ۴۶/۱ ، متوسط در صد قند میوه ۹، قطر گوشت ۴ سانتی متر و قطر حفره تخمدان ۹ سانتی متر می باشد. رقم اصلاح شده نسبت به توده اولیه از نظر وزن میوه و عملکرد میوه برتری دارد. این توده بیشتر در استان گلستان و گنبد کاووس کشت می شود.

۱۳گرگاب اصفهان

دارای دو نوع میوه می باشد. گرگاب مرادوند که میوه آن کشیده با پوست سبز رنگ و گوشت سفید رنگ است. گرگاب شاه نظری نیز میوه آن کشیده و توپر، رنگ پوست سبز و رنگ گوشت سفید مایل به سبز است. این توده ها در اصفهان کشت می شوند.

۱۴مجیدی

این رقم دارای شکلی تقریبا گرد و پوستی نازک و بدون شبکه است. هنگام رسیدن، پوست به رنگ زرد و گوشت آن نارنجی می شود. این رقم شباهت هایی نیز با گرمک و طالبی دارد. رقم مجیدی بسیار شیرین و معطر است. مناطق کشت این رقم شهرستان ابرکوه و صدوق در استان یزد میباشد.

۱۵روستاق

این رقم دارای شکلی کشیده و بیضی بوده و شیرینی آن در حد متوسط است. پوست آن نسبتأ کلفت و مشبک بوده و رنگ پوست و گوشت آن زرد می باشد. منطقه تولید این خربزه شهرستان صدوق در استان یزد می باشد.

۱۶محمد آبادی

این رقم دارای شکلی کشیده و بیضی است. پوست آن مشبک و رنگ آن در ابتدا سبز رنگ و به هنگام رسیدن زرد مایل به نارنجی و گوشت آن زرد رنگ می شود. پوست آن نازک و معطر بوده ولی شیرینی بسیار کمی دارد. مناطق عمده تولید آن در اطراف یزد و مناطق صدوق و بهاباد می باشد.

۱۷رقم شادگانی

این رقم در خوزستان کشت می شود. متوسط عملکرد آن ۲۰ تن در هکتار و متوسط وزن آن ۵/۲ کیلوگرم است. میزان قند آن کم، قطر حفره داخلی (کاویتی) ۱۰ سانتی متر، ضخامت گوشت چهار سانتی متر، طول میوه ۲۰ و قطر میوه ۱۷ سانتی متر است.

تعدادی از ارقام و توده های محلی نیز وجود دارند که در سطح کم کشت می شوند. از جمله می توان به خربزه محولاتی در خراسان اشاره کرد. این خربزه دارای پوست سبز رنگ و میوه کوچک و بیضی شکل و گوشت نارنجی و شیرین است. سفیدک زابل، اکبر آبادی فارس، مهاجران و بهار همدان نیز توده های محلی مناطق مختلف کشور می باشند.

بیشتر در گیاهشناسی خربزه ، کشت خربزه

مقالات مرتبط